Wiadomości sportowe z kraju i świata

Co dalej z maturą z WF-u? Minister sportu już po rozmowach z ministrem edukacji

Wprowadzenie matury z WF-u to bardzo ciekawa inicjatywa; wpisuje się w zamysł nadania odpowiedniej wagi tym zajęciom – powiedział w środę w Studiu PAP minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Dodał, że rozmawiał o tym z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem.

Bortniczuk w środę w Studiu PAP pytany był m.in. o pojawiający się w przestrzeni publicznej pomysł wprowadzenia matury z WF-u.

“To jest bardzo ciekawa inicjatywa i to jest pomysł, który wpisuje się w (…) zamysł, aby z zajęć wychowania fizycznego uczynić zajęcia absolutnie poważne i nadać im odpowiednią wagę” – powiedział.

Zdaniem ministra sportu i turystyki pomysł wprowadzenia kultury fizycznej do matury z podziałem na cześć teoretyczną i praktyczną pod kątem późniejszych studiów z wychowania fizycznego czy przygotowujących do pracy w służbach mundurowych “wydaje się pomysłem nie pozbawionym sensu”.

Bortniczuk podkreślił, że matura z wychowania fizycznego powinna być dobrowolna, a rozpoczęcie dyskusji nad tym tematem uważa za “wartościowe”.

Dopytywany, czy chciałby porozmawiać o tym z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, stwierdził, że takie rozmowy już miały miejsce. “Minister Czarnek, też po spełnieniu pewnych konkretnych warunków, jest na tak” – powiedział.

“Myślę, że po tym, jak skonkretyzujemy te pomysły, być może będzie to jeden z elementów programu (wyborczego – PAP)” – ocenił Bortniczuk.

Cała rozmowa pod adresami: https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1573061,minister-sportu-o-maturze-z-wf-u-nie-jest-zly-pomysl.html oraz https://wideo.pap.pl/

Źródło: PAP Autor: Adrian Kowarzyk
Fot. PAP/Rafał Guz

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij