Najnowsze wiadomości z kraju

“Co chce osiągnąć GW tak bezczelnie kłamiąc?” Min. Gliński demaskuje doniesienia Wyborczej

Od ponad 10 lat GW systematycznie i celowo kłamie na mój temat. Najnowsze kłamstwo: ponoć wręczyłem raport o stratach wojennych prezydentowi Niemiec “podczas uroczystości pod Pomnikiem Bohaterów Getta” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński.

“Od ponad 10 lat GW systematycznie i celowo kłamie na mój temat. Najnowsze kłamstwo: ponoć wręczyłem raport o stratach wojennych prezydentowi Niemiec +podczas uroczystości pod Pomnikiem Bohaterów Getta+. Co chce osiągnąć GW tak bezczelnie kłamiąc?” – napisał w czwartek minister kultury i dziedzictwa narodowego. “Było tam parę setek osób. Z całego świata. I kilka kamer. Czy ktoś to widział? Chyba tylko +dziennikarz+ Wyborczej. Co chce osiągnąć GW tak bezczelnie kłamiąc? Kto kazał powtarzać kłamstwo tak długo, aż stanie się +prawdą+?” – dodał.

Jak informowało na Twitterze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w środę, w 80. rocznicę wybuchu Powstania w getcie warszawskim prof. Piotr Gliński wraz z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem zwiedzili wystawę “Pamięć 1943” w warszawskiej Kordegardzie. W trakcie spotkania – jak czytamy – wicepremier “przekazał prezydentowi Niemiec +Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej 1939-1945+”.

“Wręczam panu prezydentowi pełną wersję raportu dotyczącego polskich strat w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II WŚ w języku angielskim. To dla nas z wielu powodów rzecz bardzo ważna. Liczymy na podjęcie dialogu z RFN na ten temat” – podkreślił Gliński.

Wicepremier przekazał prezydentowi Niemiec również publikację poświęconą polskim stratom wojennym w kulturze. Opisano w niej “utracone obiekty, których nie udało się odnaleźć”. “Liczymy na podjęcie dialogu dla dobra Europy, naszej przyszłości i przyjaźni miedzy naszymi narodami” – dodał minister kultury.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Twitter/Piotr Gliński

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij