Najnowsze wiadomości ze świata

CNN wyemitowała kłamliwy materiał o Trumpie 47 razy jednego dnia

Telewizja CNN stworzyła ostatnio kłamliwy reportaż o tym, że przez Trumpa kraj nie ma żadnego planu szczepień. Pomimo tego, że został on szybko zdementowany, w czwartek wyemitowano go aż 47 razy.

CNN nie od dzisiaj jest znana z ogromnej – nawet jak na mainstreamowe amerykańskie media – sympatii do lewicy. W czwartek wyemitowali krótki reportaż o tym, jakoby z powodu administracji Trumpa USA były w tragicznej sytuacji jeśli chodzi o szczepienia. Jego autorka MJ Lee stwierdziła, opierając się na rzekomych anonimowych źródłach w Białym Domu, że odchodząca administracja nie zostawiła swoim następcom żadnego planu przeprowadzania szczepień i muszą go teraz tworzyć od zera.

Szybko wyszło na jaw, że informacje  o rzekomym braku planu to bezczelne kłamstwo. Dziennikarz portalu Politico Sam Stein, którego nikt nie podejrzewa raczej o sympatię do Trumpa, przypomniał, że kwestia dystrybucji szczepionki była przecież elementem wprowadzonej przez Trumpa operacji Warp Speed i widział te plany na własne oczy. „Ten plan miał oczywiste wady, ale mówienie, że nie ma czego przerabiać, to nieprawda” – skomentował.

Dziennikarz Washington Post Dan Diamond  zarzucił ludziom Bidena, że celowo rozpuszczają takie kłamstwa aby obniżyć wymagania publiki wobec siebie. Przypomniał, że Trumpowi wprawdzie nie udało się zrealizować do końca obietnicy zaszczepienia do końca 2020 20 milionów Amerykanów, ale do poszczególnych stanów trafiło już 36 milionów dawek. Diamond zwrócił również uwagę na obietnicę Bidena, że w ciągu pierwszych stu dni jego rządów zaszczepionych zostanie 100 milionów Amerykanów. Dziennikarz zauważył, że wymagałoby to szczepienia miliona Amerykanów dziennie, a taką liczbę szczepiono już w czasach Trumpa. „Albo sytuacja jest lepsza niż ludzie Bidena przyznają albo jego plany są mniej ambitne niż się wydaje” – skomentował.

Do sprawy w końcu odniósł się doktor Anthony Fauci, któremu Biden zaproponował kontynuowanie pracy w jego administracji jako czołowy doradca ws. pandemii. „Na pewno nie zaczynamy od zera ponieważ dystrybucja już trwa” – stwierdził. Próbując się ratować MJ Lee zasugerowała, że stwierdził tak gdyż jest „spadem” po administracji Trumpa. Spotkała ją za to jeszcze gorsza krytyka. Wiele osób zwróciło uwagę, że dokładnie tego samego dnia Fauci stwierdził, że pracując pod Bidenem może mówić bardziej otwarcie niż pod Trumpem. Inni przypomnieli, że nigdy nie był nominatem politycznym i piastuje swoje stanowisko od 37 lat, od czasów Reagana.

Reportaż Lee był tak kłamliwy, że nawet prezenter CNN Chris Cuomo, który od dawna jest osobiście skłócony z Trumpem, poczuł się w obowiązku skrytykować go na antenie. Monitorujący stacje kablowe założyciel organizacji Graben Media Tm Elliott zauważył jednak, że ten reportaż, pomimo ewidentnej i wytkniętej wielokrotnie nieprawdy, został w czwartek wyemitowany przez stację aż 47 razy. Dodatkowo stacja MSNBC wspomniała o nim aż 11 razy. W późniejszych wydaniach dodano do niego jedynie komentarz Fauciego

Źródło: Stefczyk.info na podstawie Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij