Wiadomości sportowe z kraju i świata

Cimanouska w TeamOrlen? Białoruska sprinterka otrzymała propozycję od Obajtka

Złożyliśmy Kryscinie Cimanouskiej propozycję wsparcia ze strony PKN Orlen – poinformował w piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Dodał: będziemy zaszczyceni, jeśli przyjmie zaproszenie do TeamOrlen.

“Wczoraj złożyliśmy Kryscinie Cimanouskiej propozycję wsparcia ze strony PKN ORLEN. Będziemy zaszczyceni, jeśli przyjmie zaproszenie do TeamORLEN. Solidarnie gramy w jednej drużynie!” – czytamy na Twitterze prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

W środę wieczorem samolot z Wiednia z białoruską sprinterką Krysciną Cimanouską na pokładzie wylądował na warszawskim lotnisku Chopina.

Wiceminister spraw zagranicznych powiedział w czwartek, że w tej sprawie zadziałał “gen polskiej solidarności”. “To była trudna operacja nie ukrywam, ze względu na różne ryzyka po drodze. To była operacja rzeczywiście niełatwa, ale wczoraj wieczorem zrealizowana” – mówił polityk.

W niedzielę białoruska biegaczka poinformowała, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś przez Stambuł. Zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Tokio.

W poniedziałek Cimanouska otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski. W środę rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że również mąż Cimanouskiej otrzymał polską wizę humanitarną.

Źródło: PAP Autor: amac/ je/
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij