Najnowsze wiadomości z kraju

Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

Mam ogromny szacunek dla jej wiedzy, długoletniego doświadczenia, sukcesów i jestem przekonany, że będzie bardzo silnym wzmocnieniem naszego polskiego zespołu i pozwoli na jeszcze bliższą współpracę z naszymi partnerami w Polsce oraz wzmocnienie ich pozycji biznesowej – mówił dyrektor Facebooka w regionie Europa Środkowa-Wschodnia Robert Bednarski. Agnieszka Kosik przez 15 lat pracowała w domu mediowym MediaCom, a ostatnią dekadę sprawowała jako dyrektor generalny. Teraz przed nią nowe wyzwanie w postaci zarządzania najpopularniejszym portalem społecznościowym w skali krajowej.
Wybór Agnieszki Kosik wzbudził nie małą konsternację wśród użytkowników Facebooka, głównie tych o prawicowych poglądach. Na oficjalnym profilu nowej „head of Poland” odnaleziono zdjęcia wyrażające poparcie dla strajku kobiet tzw. czarnych marszy. Dodatkowo przy okazji święta Niepodległości użyła filtru do zdjęcia profilowego z Dniem Niepodległości na tęczowo. 
Prawicowa strona polskiego Facebooka obawia się rozszerzenia cenzury na portalu i kasowaniu treści o charakterze prawicowym. 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij