Najnowsze wiadomości ze świata

Ciężarna kobieta uratowała 37 dzieci z pożaru

37-letnia ciężarna kobieta uratowała dzieci przed pożarem autobusu, który prowadziła. Zrobiła to w ostatniej chwili.

Zdarzenie miało miejsce w stanie Wisconsin. 37-letnia Imunek Williams, która w sierpniu spodziewa się dziecka, prowadziła jak codziennie szkolny autobus. Na jego pokładzie było 37 dzieci, od przedszkolaków do uczniów szkół średnich.

Podczas jazdy Williams poczuła zapach spalenizny. Początkowo pomyślała, że dochodzi z innego samochodu. Wkrótce potem zapach stał się jednak silniejszy, a w autobusie zaczął być widoczny dym. Początkowo próbowała zgłosić problem przez radio, ale pojazd był już tak zadymiony, że miała problemy z mówieniem. Zamiast tego kazała więc uczniom natychmiast wysiąść.

To była słuszna decyzja. Williams ustawiła uczniów pod pobliską bramą i policzyła, czy wszyscy wysiedli. Gdy się odwróciła, cały pojazd stał już w płomieniach. Dzięki jej refleksowi nikt nie odniósł obrażeń. Ona sama trafiła do szpitala na badania, ale ani jej, ani jej dziecku nic się nie stało. Powiedziała lokalnym mediom, że uczniowie byli zaskoczeni, gdy nazajutrz zobaczyli ją za kierownicą. Dodała, że wiedziała, co ma zrobić, bo obudziły się jej „matczyne instynkty”.

Autobus został ugaszony przez strażaków. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij