Najnowsze wiadomości z kraju

Cierpliwość się kończy. Dworczyk dał Tuskowi 24 godziny

Donald Tusk podczas spotkania w Ostródzie nawiązał do niedawnego pożaru w Zielonej Górze. Stwierdził przy tym, że odpowiedzialność za nielegalne składowanie odpadów ponoszą politycy Prawa i Sprawiedliwości. W tym kontekście padło z jego ust nazwisko Michała Dworczyka. Członek Rady Ministrów stanowczo zareagował na wypowiedź lidera Po. – Daję Donaldowi Tuskowi 24 godziny – napisał.

W czwartek Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Ostródy w woj. warmińsko-mazurskim. Podczas wystąpienia mówił m.in. o pożarze śmieci w Zielonej Górze. Zwracał także uwagę na proceder nielegalnego składowania odpadów, czym obarczył Prawo i Sprawiedliwość. Lider PO podzielił się swoją teorią na temat przyczyn płonących śmieci.

Dlaczego teraz zaczęły płonąć te miejsca? Bo ci, którzy we współpracy z PiS-owską władzą, takich miejsc, gdzie te ślady prowadzące do Dworczyków, najwyższych byłych i aktualnych funkcjonariuszy PiS-owskich, ślady ich zaangażowania w nielegalne składowanie trujących odpadów, oni wszyscy wiedzą, że za dwa miesiące będzie już można naprawdę sprawdzić, co kto przywiózł, gdzie składował i kto na tym zarabiał pieniądze – mówił Tusk.

Pan minister Dworczyk nie będzie już mógł powiedzieć tak, jak to zrobił kilka miesięcy temu, że sobie nie życzy kontroli w firmie, która jest z nim nieformalnie powiązana i która ma gigantyczne składowisko czy wysypisko gdzieś na Dolnym Śląsku – dodał.

Były premier stwierdził, że jedyną metodą, żeby „zamazać ślady przestępstwa, żeby zniszczyć dowody tego śmieciowego biznesu, tej śmieciowej mafii” są pożary. Według Tuska, wtedy nie będzie czego badać.

Na słowa lidera PO zareagował Michał Dworczyk, którego nazwisko przewinęło się w jego wypowiedzi. Polityk stwierdził, że w Ostródzie padły kłamstwa na jego temat. Na sprostowanie i przeprosiny dał Tuskowi 24 godziny i zapowiedział, że po upływie tego czasu, skieruje sprawę do sądu.

Kłamstwa i bezpodstawne insynuacje wygłoszone dziś na mój temat przez przewodniczącego Donalda Tuska nie zaskakują, bo już dawno przyzwyczaił wszystkich do #PlatformaKłamstwa – napisał na Twitterze Dworczyk.

Daję 24 godziny na wycofanie się z tych pomówień i przeprosiny, w przeciwnym razie kieruję sprawę na drogę sądową – podkreślił.

Źródło: stefczyk.info/na podst. Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Rosja atakuje Ukrainę. Polskie lotnictwo w akcji

0 0

20 osób zginęło w pożarze w parku rozrywki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij