Najnowsze wiadomości z kraju

Ciało noworodka na śmietniku. Zatrzymano trzy osoby

Policja z Gdyni zatrzymała trzy osoby w związku ze śmiercią noworodka. Dziecko odnaleziono w śmietniku, po tym, gdy 24-letnia kobieta zgłosiła się do szpitala.

“W sobotę po południu otrzymaliśmy informację o tym, że do szpitala (w Gdyni – PAP) została przewieziona 24-letnia kobieta, której obrażenia wskazywały na to, że urodziła dziecko. W trakcie prowadzonych czynności policjanci znaleźli zwłoki chłopczyka” – podała w poniedziałek oficer prasowa gdyńskiej policji podkom. Jolanta Grunert.

Wyjaśniła, że wykonano oględziny z udziałem prokuratora i biegłego lekarza medycyny sądowej.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk dodała, że w związku ze śmiercią noworodka zatrzymano trzy osoby: 24-latkę (prawdopodobnie matkę dziecka) oraz dwoje członków jej rodziny.

Zaznaczyła, że kobieta zgłosiła się do szpitala z bólami. Lekarz stwierdził, że mogło dojść do porodu. “Kobieta wskazała funkcjonariuszom miejsce ukrycia zwłok, był to śmietnik” – przekazała Wawryniuk.

Prokurator zadecydował o przewiezieniu ciała noworodka na sekcję zwłok.

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Gdańsk.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij