CBA Najnowsze wiadomości z kraju

Ciąg dalszy afery śmieciowej. Agenci CBA weszli do warszawskiego ratusza

Jak informuje na Twitterze dziennikarz śledczy Piotr Nisztor, do warszawskiego ratusza oraz do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zabezpieczono dokumenty w sprawie tzw. afery śmieciowej.

Według ustaleń dziennikarza, agenci CBA mieli przeprowadzić działania w ratuszu oraz MPO w czwartek.

Wczoraj agenci CBA weszli do stołecznego MPO. Zabezpieczyli szereg dokumentów. Wśród nich ma być umowa zawarta przez miejską spółkę z Rafałem Baniakiem. Podpisano ją, gdy szefem MPO był Włodzimierz Karpiński – napisał na Twitterze Nisztor. Przypomniał, że Karpiński, który był ministrem skarbu w rządach Donalda Tuska, wraz z Baniakiem przebywa w areszcie.

W kolejnym wpisie Nisztor dodał, że funkcjonariusze udali się także do warszawskiego ratusza. Ta interwencja, według ustaleń dziennikarza, miała mieć związek z prof. Michałem Królikowskim, obrońcą Włodzimierza Karpińskiego. CBA miało zabezpieczyć umowy zawarte z ratuszem przez kancelarię Królikowskiego.

Agenci CBA weszli też do warszawskiego Ratusza. Zabezpieczyli umowy zawarte z Miastem przez kancelarie prof. Michała Królikowskiego, obrońcę podejrzanego o korupcję Włodzimierza Karpińskiego – czytamy na Twitterze.

Niszotr ustalił wcześniej, że kancelaria Królikowskiego świadczyła usługi stołecznemu ratuszowi.

W sumie w latach 2021–2023 zainkasowała ponad 662 tys. zł. Kancelaria Królikowskiego pracowała m.in. dla podległego Karpińskiemu Biura Ładu Korporacyjnego. To właśnie na zlecenie tej komórki w grudniu 2021 roku sporządziła opinię prawną dotyczącą kwestii związanych z nadzorem miasta nad… MPO – pisze dziennikarz.

CBA zatrzymało Włodzimierza Karpińskiego w lutym w sprawie tzw. afery śmieciowej. Były minister skarbu w rządzie Donalda Tuska wraz z kilkoma osobami jest podejrzany o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. W gronie podejrzanych znalazł się także były wiceminister skarbu Rafał Baniak.

Karpińskiemu postawiono zarzut przyjęcia korzyści majątkowej. W czerwcu Sąd Apelacyjny w Katowicach przedłużył okres jego tymczasowego aresztowania.

Z kolei Rafał Baniak usłyszał w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej m.in. zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz powoływania się na wpływy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij