kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

Chwile grozy w miejskiej bibliotece. Desperat oblał się łatwopalną substancją i chciał spalić lokal

Policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który oblany łatwopalną substancją wszedł do biblioteki miejskiej w Kamiennej Górze (Dolnośląskie) z prawdopodobnym zamiarem podpalenia się.

Chwile grozy w miejskiej bibliotece. Oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka powiedziała PAP, że do zdarzenia doszło we wtorek rano.

“47-letni mężczyzna, oblany łatwopalną substancją, wszedł do biblioteki i rozlał substancję na podłogę. Następnie podpalił podłogę” – relacjonowała policjantka. Dodał, że 47-latek miał przy sobie nóż.

Lokal momentalnie wypełnił się dymem. Desperata obezwładnili policjanci, którzy zostali wezwanie przez pracowników biblioteki. “Mężczyzna został obezwładniony przez policjantów, w momencie, kiedy zbliżał się do nich z zapalniczką” – powiedziała Trzepak-Balicka.

Z biblioteki ewakuowano sześciu osób; nikomu nic się nie stało.

47-latek został przewieziony do szpital. Dalsze czynności policyjne będą zależały od stanu jego zdrowia. Nie są znane motywy działania mężczyzny.

Czytaj też:

Pokuta zamiast mandatu. Policjanci ruszyli z nietypową akcją

Pokuta zamiast mandatu dla kierowców zatrzymanych przez policjantów z Jeleniej Góry. W ramach nietypowej akcji funkcjonariusze zamiast karania, dawali możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z pierwszej pomocy.

Akcja „Pokuta” jest cyklicznie organizowana przez policjantów z Jeleniej Góry. Także tym razem mundurowi dawali kierowcom wybór. Zamiast przyjęcia mandatu mogli wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy. W czwartek podczas przeprowadzania kontroli przy stacji paliw w Mysłakowicach, z takiej możliwości skorzystało 36 kierowców.

– Kierowcy, którzy mają problem ze stosowaniem się do przepisów, otrzymali możliwość uniknięcia mandatu poprzez udział w szkoleniu z pomocy przedmedycznej – informuje podkom. Przemysła Ratajczak z biura prasowego dolnośląskiej policji. Dodaje on, że daje to możliwość doskonalenia umiejętności w stosowaniu pierwszej pomocy.

Przedstawiciel policji podkreślił, że nie w każdej sytuacji stosowane jest takie rozwiązanie. Wyjaśnił, że z taką propozycją nie spotkają się kierowcy, którzy w rażący sposób łamią przepisy lub stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Asp. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podkreśla, że udział w szkoleniach mogli wziąć kierowcy, dopuszczający się „drobnych wykroczeń”. Wymienił przy tym jazdę bez pasów, bez świateł oraz niewielkie przekroczenie prędkości.

Organizatorami akcji „Pokuta” są jeleniogórscy policjanci ora Towarzystwo Karkonoskie. W szkoleniu pomagają strażacy.

Zobacz też:

Kierowca uciekał przed policją. Po zatrzymaniu czekała go niespodzianka

Źródło: PAP/red. na podst. Polsat News Autor: Piotr Doczekalski/MS
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij