Najnowsze wiadomości ze świata

Chorwacja w ogniu. Płoną domy i auta, ranni strażacy

Chorwaccy strażacy walczą z ogniem, który rozprzestrzenia się w rejonie miejscowości Grebasztica. Pożar ogarnął zabudowania i samochody, co skutkowało koniecznością ewakuacji mieszkańców. W akacji gaśniczej ucierpieli strażacy.

Pożar wybuchł w czwartek w pobliżu kurortu Szybenik nad Adriatykiem, o czym informowała straż pożarna. Wysoka temperatura i silny wiatr doprowadziły do szybkiego rozprzestrzeniania się ognia. Do walki z żywiołem skierowano samoloty gaśnicze Canadair.

Najpoważniejsza sytuacja była w rejonie miejscowości Grebasztica. Tam w płomieniach stanęły zabudowania oraz samochody. W związku z zagrożeniem podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców.

Strażacy poinformowali, że podczas akcji gaśniczej ucierpiało trzech funkcjonariuszy, którzy zatruli się dymem. Według informacji przekazanych przez straż pożarną, ogień przestał się już rozprzestrzeniać, ale w niektórych obszarach nadal jest aktywny.

Służby ratunkowe przekazały także, że z ogniem, który objął około 600 hektarów lasu, walczy łącznie 150 strażaków i trzy samoloty gaśnicze.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij