Najnowsze wiadomości z kraju

Chłopiec przejął mikrofon na spotkaniu z Morawieckim. Zadał premierowi ważne pytanie

Podczas niedzielnego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego w Łochowie głos zabrał uczeń szkoły podstawowej. Chłopiec zadał politykowi pytanie, a ten nie uchylił się od odpowiedzi.

W ramach „Trasy dotrzymanego słowa” szef polskiego rządu odwiedził w niedzielę Łochów, leżący w powiecie węgrowskim na Mazowszu.

Najpierw swoje przemówienie wygłosił premier Morawiecki, a później przyszedł czas na pytania od uczestników spotkania. Jedno z nich zadał ośmioletni uczeń szkoły podstawowej, który chciał dowiedzieć się co Prawo i Sprawiedliwość przygotowało dla najmłodszych.

Co PiS w programie wyborczym planuje dla dzieci oprócz 800 plus? – zapytał chłopiec.

Zanim premier przeszedł do odpowiedzi, pochwalił ośmiolatka za „bardzo dobre pytanie”.

–  Zaczynając od maluszków, wdrożyliśmy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, żeby łatwiej było rodzicom wychowywać te najmniejsze dzieci do 3. roku życia – powiedział Morawiecki.

Polityk podkreślił, że „wiele mam chce kontynuować rozwój zawodowy i wracać do pracy”. W związku z tym – jak przekazał premier – postawiono na tworzenie nowych miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci do 7. roku życia.

Utworzyliśmy ponad 230 tys. miejsc. Tworzymy też nowe przedszkola – dodał.

Premier Morawiecki przypomniał również, że w szkołach zostały utworzone tzw. laboratoria przyszłości.

To są miejsca, gdzie dzieci, młodzież mogą uczyć się bardziej skomplikowanych zagadnień w oparciu o różne przyrządy – wyjaśnił.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wprost Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij