Najnowsze wiadomości ze świata

Chirurg poprosił sprzątaczkę aby asystowała mu przy operacji

Chirurg miał przeprowadzić operację, ale w placówce nie był dostępny żaden wykwalifikowany chirurg. Poprosił więc o pomoc sprzątaczkę.

Incydent miał miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim w Moguncji w październiku 2020 roku, ale dopiero teraz ujawniła go lokalna telewizja publiczna SWR. Lekarz miał przeprowadzić u jednej z pacjentek operację amputacji małego palca u nogi. Zdecydował się na to mimo tego, że w szpitalu nie było akurat nikogo, kto mógłby mu asystować.

80-letnia pacjentka otrzymała znieczulenie miejscowe. W trakcie operacji stała się niespokojna, więc chirurg poprosił młodą sprzątaczkę, która była w pobliżu, aby przytrzymała jej nogę. Poprosił ją także, aby podawała mu narzędzia chirurgiczne. Kobieta nie miała żadnego doświadczenia medycznego.

O tym, co zaszło, dyrektor szpitala dowiedział się, gdy zobaczył sprzątaczkę z zakrwawionymi wacikami. Zabieg został wykonany poprawnie i nie wywołał u pacjentki żadnych komplikacji. Mimo tego dyrektor uznał, że chirurg dopuścił się niedopuszczalnego nadużycia. Lekarz został zwolniony z pracy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij