Najnowsze wiadomości z kraju

Chcieli wyjść na górę bez koszulek. Uratowali ich żołnierze

Dwóch mężczyzn wykazało się skrajną głupotą i próbowało wejść na Tarnicę z gołymi torsami. Na szczęście uratowali ich żołnierze.

W Polsce wybuchła ostatnio moda na morsowanie, czyli kąpanie się w lodowatych jeziorach, rzekach etc. Jej pokłosiem stała się moda na zdobywanie górskich szczytów w ubraniach, które absolutnie się do tego nie nadają. Doprowadziła już do co najmniej tragedii, kiedy pewna turystka próbowała wyjść na Babią Górę w szortach i staniku. Trafiła do szpitala w ciężkim stanie z odmrożonymi kończynami.

Jej przykład nie odstraszył jednak dwóch mężczyzn, którzy postanowili wejść na bieszczadzką Tarnicę z gołymi torsami. Ci dwaj byli nieco bardziej rozsądni, mieli w plecakach puchówki. Jak poinformował bieszczadzki GOPR rozpoczęli swoją wędrówkę z Ustrzyk Górnych.

Po drodze mężczyźni natrafili na grupę – ubranych – żołnierzy z 18go Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska-Białej i postanowili dalej iść w ich towarzystwie. Na połoninach okazało się, że wieje silny wiatr a widoczność jest bardzo ograniczona. Żołnierze zachęcają ich aby się ubrali i zawrócili, ci jednak postanawiają iść dalej.

Mężczyznom udało się w końcu wejść na szczyt, ale tam byli już tak zmarznięci, że nie byli w stanie o własnych siłach ubrać kurtek i gdyby nie obecność żołnierzy, to prawdopodobnie padliby ofiarami hipotermii. Wojacy pomogli im się ubrać a następnie zmieli własną trasę aby odprowadzić ich bezpiecznie do Wołosatego. Dzięki temu GOPRowcy nie musieli ryzykować życia w kolejnej akcji ratunkowej spowodowanej ludzką głupotą.

https://www.facebook.com/GBiGOPR/posts/1530999743759803

„Oczywiście – każdy z nas ma prawo korzystać w swój własny sposób z jego wolnego czasu ale bardzo prosimy przy tym o dużą dawkę rozsądku … W tym wypadku granica między bezpieczeństwem a poważnymi problemami jest bardzo cienka.” – napisali na swoim profilu GOPRowcy – „W tym wszystkim chodzi o bezpieczeństwo nie tylko wasze – morsów – ale też i przygodnych turystów oraz ratowników!”.

Źródło: Facebok Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij