Najnowsze wiadomości z kraju

Chcieli dokonać samosądu na basenie. Policja użyła gazu

W sobotę na basenie miejskim w Bytomiu próbowano dokonać samosądu na czterech cudzoziemcach, którzy mieli przejawiać “nieakceptowalne społecznie zachowania” wobec osób nieletnich – poinformowała PAP bytomska policja.

W sobotę 15 lipca około godziny 17.00 na basenie miejskim w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej osoby przebywające na kąpielisku próbowały dokonać samosądu na grupie kilku mężczyzn.

“Rzeczywiście byliśmy zmuszeni tam interweniować. Dostaliśmy zgłoszenie o jakimś niestosownym zachowaniu grupki mężczyzn w stosunku do małoletnich dzieci” – potwierdziła PAP kom. Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Mimo szybkiej reakcji policji, mieszkańcy sami zatrzymali podejrzane osoby i próbowali wymierzyć im karę. Policja nie zezwoliła im na ten czyn. Doszło do przepychanek i wyzwisk. Funkcjonariusze użyli gazu, aby zapobiec eskalacji agresji.

“Tłum emocjonalnie zareagował na tę informację. W wyniku tego zdarzenia zatrzymaliśmy cztery osoby – są to osoby w wieku od 18 do 48 lat” – poinformowała kom. Lenkiewicz. Według policji są to obcokrajowcy.

“Na jutro są zaplanowane czynności z udziałem prokuratora. I to prokurator będzie decydował o tym, czy i jakie zarzuty usłyszą i czy usłyszą je wszyscy, jeden, czy dwóch” – dodała komisarz.

Źródło: PAP Autor: Julia Szymańska
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne/fb

Polecane artykuły

0 0

Rosja atakuje. Polskie lotnictwo w akcji

0 0

20 osób zginęło w pożarze w parku rozrywki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij