Najnowsze wiadomości z kraju

Chciały, “by było jak w filmie”. Dwie 14-latki żądały pieniędzy w zamian za dezaktywację bomby

Policjanci z Kórnika we współpracy z policjantami z woj. pomorskiego ustalili dwie nastolatki, które przyznały się do fałszywego zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego – podała w czwartek poznańska policja. 14-latki tłumaczyły, że chciały „odwzorować film, który widziały w internecie”.

Jak przypomniała poznańska policja, zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca tego roku w miejscowości Koninko. Po ustaleniach kryminalnych okazało się, że fałszywy alarm wywołały dwie 14-letnie mieszkanki województwa pomorskiego.

„Dziewczyny po losowo wybranym numerze, telefonicznie zawiadomiły mieszkankę Koninka k. Poznania, że w jej domu jest bomba i winna zapłacić 20 tys. złotych. W rozmowie kontynuowały, że jeśli tego nie uczyni to ładunek wybuchnie. Kobieta w trosce o bezpieczeństwo własnej rodziny zgłosiła sprawę na policję” – podano.

Funkcjonariusze z grupy pirotechnicznej sprawdzili obiekt, lecz nie znaleźli tam żadnych niebezpiecznych ładunków; okazało się, że alarm był fałszywy.

„Nastolatki przyznały się do popełnienia tego przestępstwa. Jak tłumaczyły miała być to forma żartu, ponieważ obejrzały film na jednym z popularnych mediów społecznościowych i postanowiły go odwzorować nie zważając na konsekwencje prawne” – wskazała policja.

14-latki za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Źródło: PAP Autor: Anna Jowsa
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij