Najnowsze wiadomości ze świata

Chciała popływać z delfinami. Padła ofiarą rekina

Nie żyje nastolatka zaatakowana w sobotę przez nieznany gatunek rekina w Rzece Łabędziej w mieście Fremantle na zachodzie Australii – poinformowały miejscowe władze.

Według policji, 16-latka była nad wodą z przyjaciółmi. „Pływali na skuterach wodnych. Podobno w okolicy widziano delfiny i dziewczyna wskoczyła do wody, by z nimi popływać” – powiedział cytowany przez AFP funkcjonariusz lokalnej policji Paul Robinson.

Próby ratunku po wyciągnięciu poważnie zranionej dziewczyny z wody nie przyniosły efektu.

Według ekspertów obecność rekinów w tej części rzeki uchodzącej do Oceanu Indyjskiego nie jest zjawiskiem powszechnym – dodał Robinson. Rząd stanowy wezwał po wypadku do zachowywania „szczególnej ostrożności” w Rzece Łabędziej oraz do przestrzegania zakazu korzystania z plaż.

Ostatni śmiertelny atak w australijskiej rzece miał miejsce w 1960 roku, kiedy to 3,3-metrowy rekin zaatakował nurka w Sydney – przypomina AFP.

Również do śmiertelnego zdarzenia doszło w lutym 2022 roku, kiedy rekin zaatakował 35-letniego brytyjskiego instruktora nurkowania przy plaży w Little Bay w aglomeracji Sydney nad Pacyfikiem. Był to pierwszy tego typu atak w tym miejscu od 1963.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij