Najnowsze wiadomości ze świata

Chciał zemścić się za zwolnienie z pracy. Wszedł do firmy i zaczął strzelać

Greckie media piszą o 76-latku, który chciał zemścić się za zwolnienie go z pracy. Uzbrojony mężczyzna wszedł do firmy, w której jeszcze niedawno pracował i otworzył ogień. Zginęły cztery osoby.

Dramat rozegrał się w firmie spedycyjnej, która swoją siedzibę ma w miejscowości Glifada na południe od Aten. Greckie media informują, że chodzi o firmę European Navigation, która zajmuje się spedycją morską. Do budynku wszedł uzbrojony mężczyzna i zastrzelił trzy osoby. Ofiary to kobieta i dwaj mężczyźni, wśród których jest właściciel firmy.

Na miejsce wezwano policję i elitarną jednostkę antyterrorystyczną EKAM. Gdy służby pojawiły się w budynku, napastnik zabarykadował się w piwnicy i prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Gdy funkcjonariusze dotarli do ciała mężczyzny, znaleźli przy nim broń, z której strzelał.

Według portalu ERT strzelaninę przeżyły dwie kobiety, którym teraz udzielana jest pomoc psychologiczna. Podczas zdarzenia ukryły się one w toalecie.

Tamtejsze media podają, że sprawcą strzelaniny był 76-letni Egipcjanin, który jeszcze do niedawna pracował we wspomnianej firmie. Gdy został zwolniony, postanowił zemścić się i zaatakował swojego byłego pracodawcę.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij