Najnowsze wiadomości ze świata

Chciał umilić sobie lot papierosem. Tak kończy się łamanie zakazu w samolocie

Każdy kto choć raz w życiu miał okazję lecieć samolotem słyszał komunikat zabraniający palenia papierosów na pokładzie. Co grozi za niedostosowanie się do obowiązujących zasad? O tym przekonał się pewien mężczyzna, który podczas lotu skosztował nikotynowego dymu. Po wylądowaniu trafił w ręce policji.

Pasażer linii lotniczych Ryanair za nic miał zasady obowiązujące na pokładzie samolotu. Podczas lotu z Palmy na Majorce do brytyjskiego Manchesteru postanowił zapalić papierosa. Choć jego plan najpewniej zakładał, że nikt nie dowie się o wybryku, to intensywny dym nikotynowy poczuła stewardessa.

Poszedł do toalety zapalić zaledwie 20 minut po starcie. Jedna ze stewardes poczuła dym wydobywający się z toalety. Zebrali wszystkie jego dane i poinformowali o zdarzeniu wszystkich w samolocie – relacjonował jeden z pasażerów.

Załoga samolotu powiadomiła obsługę lotniska w Manchesterze o zachowaniu mężczyzny. W związku z tym na docelowy port lotniczy została wezwana policja. Gdy maszyna wylądowała w Wielkiej Brytanii, na pokładzie pojawili się dwaj policjanci. Funkcjonariusze wyprowadzili pasażera, który nie dostosował się do przepisów i zabrali go do radiowozu.

O tym, że taki incydent miał miejsce poinformował rzecznik linii Ryanair.

Załoga lotu z Palmy do Manchesteru (30 maja) wezwała policję po tym, jak na pokładzie znaleziono pasażera palącego papierosa. Mężczyzna został usunięty z samolotu przez funkcjonariuszy po wylądowaniu na lotnisku w Manchesterze – przekazano w oświadczeniu. Dodano, że sprawą zajmuje się lokalna policja.

Pasażer, który w rozmowie z mediami relacjonował niecodzienne wydarzenie, przyznał, że inni uczestnicy lotu byli oburzeni zachowaniem mężczyzny.

W samolocie było trochę niezadowolonych osób. Ja byłem z dwiema córkami, które mają siedem i dziesięć lat. Były nieźle przestraszone ­– dodał.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij