Najnowsze wiadomości ze świata

Chciał przekroczyć granicę… z ponad setką żywych węży w spodniach

Celnicy z Chin kontynentalnych zatrzymali mężczyznę na przejściu granicznym między Hongkongiem a Shenzhen z ponad 100 żywymi wężami ukrytymi w spodniach – pisze w środę portal RTHK.

Mężczyzna usiłował dostać się na terytorium Chin kontynentalnych z Hongkongu przez przejście w Futian, korzystając ze ścieżki z oznaczonej napisem “nic do zgłoszenia”.

“Podczas kontroli celnicy odkryli, że kieszenie spodni, które miał na sobie podróżny, były wypchane sześcioma płóciennymi torbami związanymi sznurkami i szczelnie zaklejonymi taśmą” – podały służby celne na platformie społecznościowej WeChat we wtorek.

“Okazało się, że każda torba zawiera żywe węże o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach” – dodano.

W oświadczeniu stwierdzono, że funkcjonariusze przejęli 104 gady należące do pięciu gatunków niejadowitych, w tym węże mleczne i zbożowe. Cztery z tych gatunków są sklasyfikowane jako egzotyczne, czyli nierodzime dla Chin kontynentalnych.

Źródło: (PAP) Autor: Z Pekinu Krzysztof Pawliszak
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij