Najnowsze wiadomości ze świata

Chciał dokonać masakry. Zatrzymała go drogówka

Młody mężczyzna chciał dokonać masakry by zdobyć sławę. Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej.

Zdarzenie miało miejsce na Florydzie. 18 września policjant z miejscowości Jupiter dokonał zatrzymania samochodu, którym podróżował 19-letni Henry Horton IV. Powodem zatrzymania był stłuczony reflektor. W jego trakcie policjant poprosił go o zgodę na przeszukanie jego samochodu. W środku znalazł zapisane ręcznie strony. Horton napisał na nich, że planuje kupić broń i „zabić wszystkich w OHS”. Później śledczy odkryli, że ten skrót oznacza szkołę średnią Okeechobee, którą skończył w zeszłym roku.

Chciał dokonać masakry

Dzięki analizie jego telefonu i rozmowach z zatrzymanym policjanci ustalili, że jego plan był jeszcze bardziej makabryczny. Horton chciał zabić w swojej byłej szkole jej dyrektora i 14 innych osób. Następnie planował udać się do kościoła El Rey Jesus w Miami, gdzie chciał zadźgać nożem kolejnych 10 osób. W rozmowie z policjantem przyznał, że właśnie do niego jechał aby dokonać rekonesansu.

W jego telefonie znaleziono notatkę, w której pisał, że chciałby zabić 50 osób. Wcześniej chciał kupić broń i napisał, że dokładny plan stworzy, gdy już to zrobi. W innej stwierdził, że po dokonaniu masakry w szkole i w kościele w Charlotte (Północna Karolina), uda się do Estlawn. Tam planował zabić swojego ojca i macochę, a następnie udać się do budynku ONZ w Nowym Jorku. Chciał także poderżnąć gardło swojemu chłopakowi. W innych notatkach pisał o czymś, co nazwał „operacją MM”. Chciał zrekrutować 112 innych osób i dokonać równoczesnych masowych strzelanin w każdym południowym stanie. Ataków chciał dokonać w dniu swoich 22 urodzin.

Twierdzi, że jest chory psychicznie

Horton powiedział śledczym, że od dawna zmaga się z myślami o dokonaniu masowej masakry. Dodał, że gdy jeszcze mieszkał w Wirginii, dobrowolnie zgłosił się z ich powodu na ocenę psychiatryczną. Stwierdził także, że ta masakra miała być formą zemsty na jego macosze, która miała wyrzucić go z domu, i pokazania jej, że naprawdę ma problemy psychiczne.

Horton przyznał także, że chciał dokonać masakry w szkole Marjory Stoneman Douglas w Parkland. Udał się tam na rekonesans miesiąc wcześniej. W 2018 roku Nikolas Cruz zastrzelił w tej szkole 17 osób. Horton, zapytany o motyw, przyznał, że chciał ją zaatakować by zdobyć uwagę i sławę. Został oskarżony o pisemne groźby morderstwa lub zadania obrażeń.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij