Najnowsze wiadomości ze świata

Chciał dokonać masakry w żydowskiej szkole. Nie udało mu się otworzyć drzwi

Policjanci postrzelili i aresztowali mężczyznę, który otworzył ogień w pobliżu żydowskiej szkoły. Podejrzewają, że chciał dokonać w niej masakry.


Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w Memphis w stanie Tennessee. Kwadrans po południu policja dostała zgłoszenie, że mężczyzna strzelał z broni palnej przed żydowską szkołą Margolin Hebrew Academy. Następnie próbował dostać się do wnętrza budynku, ale mu się to nie udało z powodu procedur bezpieczeństwa. Napastnik wsiadł więc do swojej półciężarówki i odjechał.

Wkrótce potem policjanci dostali informację, że jego samochód znajduje się w mieście Barlett. Kilka chwil później został zauważony przez pieszy patrol. Policjanci zatrzymali go, a napastnik wysiadł trzymając w ręku broń. Jeden z policjantów otworzył ogień, trafiając napastnika. Zabrano go do szpitala w stanie krytycznym.

Policjanci podejrzewają, że chciał dokonać w tej szkole masakry. Jego tożsamość i motywy nie zostały na razie ujawnione. Stanowy kongresman Steve Cohen ujawnił jednak, że napastnik sam był Żydem i absolwentem tej szkoły.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij