Najnowsze wiadomości z kraju

Cenzury w social mediach ciąg dalszy. Facebook zablokował konto Jarosława Jakimowicza

Jarosław Jakimowicz poinformował o zablokowaniu jego konta przez platformę Facebook. “Nie mam swojego konta, jak Donald Trump” – napisał na Instagramie dziennikarz TVP Info.

Od kilku dni na czołowych portalach społecznościowych przeprowadzana jest na szeroką skalę akcja blokowania kont, które “nie spełniają standardów społeczności”. Głównie wymierzona jest ona w osoby albo strony kojarzone z obozem prawicy – swoje konto na Twitterze stracił m.in. Donald Trump. O blokadach na Facebooku czy Twitterze poinformowały również konta Grupy Wyszehradzkiej, Rona Paula, TVP Info czy nawet syna prezydenta USA, Barrona.

Jak się okazuje cenzura dosięgnęła także jednego z dziennikarzy stacji TVP Info – Jarosława Jakimowicza. Aktorowi został zablokowany dostęp do konta na Facebooku. “Szczury zaatakowały i nie mam swojejgo konta jak Donald Trump. Mój ulubiony Donald Trump. Prezydent US” – napisał na Instagramie mężczyzna.

Jakimowicz w rozmowie z portalem “Wirtualna Media” uważa, że został zablokowany po kłótni z internautą, który zaczął go obrażać. Dziennikarz przyznał, że postanowił mu odpowiedzieć w podobny sposób, za co ten zgłosił do administracji Facebooka. Aktor jednak nie rozpacza z powodu ograniczonego dostępu do konta.

-Jedyna strata to taka, że robiłem dzięki Facebookowi trochę dobrych akcji, fundowałem np. obiady dla bezdomnych czy pomagałem dzieciakom w Senegalu. Trudno, znajdę inny sposób – powiedział Jakimowicz.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij