Najnowsze wiadomości z kraju

Cenckiewicz ujawnił kulisy procesu z Wałęsą: “W nerwach powtarzał niepytany: ja muszę go dopaść”

W miniony wtorek odbyła się rozprawa Sławomira Cenckiewicza przeciwko Lechowi Wałęsie. Historyk ujawnił, iż podczas procesu były prezydent miał być bardzo nerwowy.

-Kochani jadę na absurdalny proces – z mojej inicjatywy, niestety – w którym sąd analizuje na ile pogląd Wałęsy o sfałszowaniu i podrzuceniu przeze mnie teczek Bolka jest zasadny! – napisał Cenckiewicz na profilach społecznościowych.

Jak się jednak okazuje, proces został ostatecznie odroczony na pierwszy dzień czerwca bieżącego roku. Historyk ujawnił jednak jak zachowywał się podczas wczorajszej rozprawy Lech Wałęsa. Zgodnie ze słowami Cenckiewicza były prezydent miał być bardzo nerwowy.

-W nerwach powtarzał niepytany: “ja go muszę dopaść” i “już go miałem” – czytamy we wpisie historyka.

Cenckiewicz stwierdził, że w pewnym momencie sędzia prowadzący rozprawę musiał upomnieć Wałęsę. Dodał także, że podzieli się nagranie z procesu pokazujące zachowanie noblisty, kiedy tylko je otrzyma od sądu.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij