Najnowsze wiadomości ze świata

Celebryci zorganizowali półnagą imprezę. Jeden trafił do więzienia, pozostali staną przed sądem

Celebryci bawili się na imprezie, na której mieli być półnadzy. Jeden z nich trafił przez to do więzienia, a pozostali zostali podani do sądu.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu w Rosji. Popularna aktorka i celebrytka Nastja Iwleewa zorganizowała w jednym z moskiewskich klubów nocnych imprezę dla innych celebrytów. Powiedziała im, że mają przyjść na nią „niemal nadzy”.

Zdjęcia z tej imprezy trafiły do mediów społecznościowych i wywołały w Rosji skandal. Szczególne oburzenie wzbudził raper Vacio, który potraktował jej prośbę poważnie i pojawił się ubrany wyłącznie w skarpetkę na przyrodzeniu. Wielu Rosjan uznało, że ta impreza naruszała rosyjskie wartości i – wobec tego, że Rosja obecnie toczy wojnę – była niepatriotyczna.

Teraz jej uczestników czekają poważne konsekwencje. Maria Butina, rosyjska poseł, która swego czasu siedziała za szpiegostwo w amerykańskim więzieniu, wezwała policję, by ta sprawdziła, czy ta impreza nie była nielegalną promocją LGBT. Dwa dni później Vacio trafił do aresztu, jest oskarżony o chuliganizm. Sąd kazał mu także zapłacić grzywnę za naruszenie ustawy o propagandzie.

Sama Iwleewa została pozwana prze grupę ok. 20 osób, które twierdzą, że zdjęcia z tej imprezy wywołały u nich traumę. Domagają się od niej aż miliarda rubli (ok. 50 mln zł). Chcą, by wpłaciła te pieniądze na specjalny fundusz, który wspiera żołnierzy walczących na Ukrainie. Proces ma zacząć się w styczniu. Część z celebrytów, którzy bawili się w tym klubie, już złożyła publiczną samokrytykę.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AP Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij