CBA Najnowsze wiadomości z kraju

CBA zatrzymało burmistrza. Miał żądać 200 tys. zł. łapówki

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali burmistrza Wrześni. Samorządowiec miał zażądać od przedsiębiorcy łapówki w wysokości 200 tys. zł w zamian za dalszą możliwość realizacji inwestycji.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek. Jak informuje CBA, w miejscu zamieszkania zatrzymanego przeprowadzono przeszukanie w celu zabezpieczenia dowodów rzeczowych, mogących mieć znaczenie w sprawie. W trakcie tych czynności zabezpieczono mienie w postaci 5150 dolarów w gotówce (około 21 tys. zł.).

Śledczy przekazali, że zatrzymanym jest samorządowiec, sprawujący urząd burmistrza Wrześni (woj. wielkopolskie). Przedstawiono mu zarzut żądania korzyści majątkowej w wysokości 200 tys. zł., za co grozi mu kata do 10 lat pozbawienia wolności.

O ustaleniach śledztwa, które nadzoruje Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, informuje też prokuratura. Wynika z niego, że podejrzany złożył przedsiębiorcy propozycję korupcyjną. W zamian za 200 tys. zł. miało zostać cofnięte wypowiedzenie umowy dzierżawy nieruchomości pod budowę biogazowni. Na takie rozwiązanie nie zgodził się przedsiębiorca.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze. Zawieszono go w czynnościach służbowych, zastosowano dozór policyjny, poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł., zakaz opuszczania kraju oraz kontaktowania się z podejrzanymi w sprawie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij