Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

CBA przeszukuje ORLEN? Spółka dementuje

Biuro Prasowe Orlenu nie potwierdziło informacji o rzekomych przeszukaniach, jakie funkcjonariusze CBA mieli prowadzić w pomieszczeniach należących do spółki. Według medialnych doniesień, „pod lupą” CBA miał znaleźć się m.in. gabinet prezesa Daniela Obajtka.

W czwartek w mediach pojawiła się informacja, że od rana w siedzibie Orlenu trwają przeszukania. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego mieli prowadzić czynności w gabinetach najważniejszych osób w spółce, w tym także prezesa Daniela Obajtka.

Do sprawy odniosło się już Biuro Prasowe Orlenu, które nie potwierdziło doniesień medialnych. Podkreślono również, że spółka regularnie współpracuje z różnymi organami.

Nie potwierdzamy informacji dotyczących rzekomego przeszukania pomieszczeń gabinetów członków Zarządu w spółce ORLEN przez CBA. Przedstawiciele ORLEN na bieżąco współpracują z wieloma instytucjami i organami. Takie spotkania są regularne i mają charakter rutynowy – przekazano w mediach społecznościowych spółki.

Oświadczenie wydało także CBA. Poinformowano w nim, że „funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie realizują czynności procesowe w spółce ORLEN S.A. na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku”. Nie sprecyzowano jednak jaki charakter mają wspomniane „czynności procesowe”.

Z uwagi na  dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji – dodał Zespół Prasowy CBA.

Źródło: stefczyk.info/na podst.x Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij