Najnowsze wiadomości ze świata

Cały świat chce mieć Gtretę Thunberg w swoim domu. Zabawka z zatrzymania aktywistki robi furorę

Niemiecki sklep podbił rynek za sprawą nowej zabawki. Produkt ten w miniaturowej wersji przedstawia moment zatrzymania Grety Thunberg przez policję podczas protestów. Właściciel firmy odpowiedzialnej za ten projekt przyznał, że zamówienia spływają z całego świata.

O nowym projekcie firmy Modell Center Hunerbein informuje Reuters i portal yahoo.com. Jest to miniaturowy zestaw do makiet modeli kolejek, który przedstawia moment zatrzymania szwedzkiej aktywistki podczas styczniowych protestów w Niemczech.

Właściciel firmy, Michaela Hunerbeina wyjaśnił, że decyzję o przedstawieniu momentu aresztowania aktywistki poprzedziły głębokie rozważania. Nie ukrywa również, że początkowo pracownicy byli sceptyczni wobec tego projektu. Okazało się jednak, że zupełnie inaczej na ten pomysł patrzą klienci, bowiem – jak przekazał Hunerbein – zamówienia spływają z całego świata.

Poszło naprawdę dobrze. Klienci po prostu dobrze się przy tym bawią – dodał.

Wydarzenia, do których nawiązuje nowa zabawka miały miejsce w styczniu tego roku. Greta Thunberg znalazła się wówczas wśród aktywistów klimatycznych, którzy protestowali przeciwko wyburzeniu węglowej wioski Luetzerath. Jak informował „Bild”, szwedka została usunięta siłą przez policjantów, ponieważ nie zastosowała się do wezwań funkcjonariuszy. Na zdjęciach i nagraniach z tego zdarzenia widać, jak 20-latka jest wynoszona przez kilku mundurowych, co zostało przedstawione w formie miniaturowej zabawki.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons/screen Twitter

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij