Najnowsze wiadomości ze świata

Całodobowa godzina policyjna. Władze Austrii wprowadzają ostry lockdown

Kanclerz Sebastian Kurz potwierdził, że władze Austrii wprowadzają całkowity lockdown. Potrwa co najmniej do mikołajek.

Austria była jednym z niewielu państw, które przez pierwszą falę pandemii przeszły łagodnie. Nawet w jej szczycie liczba nowych dziennych infekcji nie przekraczała 1000 osób. Druga fala okazała się dla nich znacznie gorsza. Od połowy października liczba infekcji zaczęła gwałtownie rosnąć. 13 listopada odnotowano ponad 9,5 tysiąca nowych.

Władze pod koniec października wprowadziły częściowy lockdown. Ustanowiono godzinę policyjną od 20 do 6 rano. Zamknięto m.in. restauracje, kawiarnie, kina czy teatry. Pomimo tego liczba infekcji dalej rosła. Kurz potwierdził informacje agencji Reuters, że w związku z tym władze zdecydowały się na pełny lockdown. Będzie obowiązywać co najmniej do 6 grudnia.

W ramach lockdownu godzina policyjna będzie obowiązywać całą dobę. Austriacy będą mogli wychodzić z domów jedynie w uzasadnionych przypadkach, jak np. do pracy – jeśli nie mogą pracować zdalnie, do lekarza czy do sklepu po artykuły pierwszej potrzeby. Nauka w szkołach na wszystkich poziomach będzie zdalna, dotychczas było tak w liceach i na uczelniach wyższych. Zostaną zamknięte wszystkie sklepy poza tymi, których działalność zostanie uznana za konieczną.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij