Najnowsze wiadomości z kraju

Były wicekanclerz Niemiec zamieszany w aferę Nowaka? Przyjaciel Tuska miał ściśle współpracować z niemieckimi koncernami

“Gazeta Polska” ujawnia nowe kulisy ws. afery Sławomira Nowaka. Jak się okazuje były minister transportu przed objęciem stanowiska prezesa Ukrawtodoru miał wykonywać działaniach na rzecz niemieckich koncernów działających w Polsce, w których udziały posiada m.in. były wicekanclerz Niemiec.

Według “GP” Nowak po odejściu z aktywnej polityki założył jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą Aspis Consulting, którą zamknął w październiku 2016 roku wraz z objęciem kierowniczego stanowiska w ukraińskim Ukrawtodorze. W latach 2015-2016 były minister w rządzie Tuska miał wystawiać fakturę na rzecz niemieckiego lobbysty Joschki Fischera, właściciela Joschka Fischer & Company, który w przeszłości sprawował funkcję wicekanclerza Republiki Federalnej Niemiec. Według tygodnika Nowak miał inkasować na tej współpracy średnio ok. 3 tysiące euro miesięcznie.

Sprawa współpracy byłego ministra transportu z niemieckimi koncernami świadczącymi usługi w Polsce jest jednym z wątków badanych przez śledczych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij