Publicystyka

Były prezydent zwraca się do UE o pomoc: „Ja Lech Wałęsa oskarżam dycydentów o zdradę interesów Polski”

Polska oraz Węgry zawetowały budżet Unii Europejskiej, sprzeciwiając się tym samym mechanizmowi powiązania wypłat z kwestią praworządności. Nie spodobało się to Lechowi Wałęsie, który zwrócił się do Wspólnoty z prośbą o pomoc.

-Ja Lech Wałęsa oskarżam obecnych decydentów w Polsce o zdradę interesów Polski – napisał były prezydent na Facebooku.

Wałęsa uważa, że rząd Zjednoczonej Prawicy wykorzystał “zmęczenie mas” do wygrania wyborów w  Polsce, stosując przy tym demagogię czy populistyczne hasła w momencie przeprowadzania trudnych reform. Jego zdaniem to właśnie decyzje partii Jarosława Kaczyńskiego “doprowadziły do tragedii smoleńskiej i skłócenia Polski z prawie całym światem”, oskarżając ich także o “roztrwonienie całego dorobku Solidarności”. Były prezydent ma także sporo zastrzeżeń wobec polityki prowadzonej z Kościołem.

-Bardzo liczę na przyjaciół z Europy i Świata , że pomogą nam pozbyć się tych burzycieli ładu Europejskiego , demokratycznego opartego na wolnościowym demokratycznym trójpodziale władz . Europa , Unia Europejska musi być wreszcie zdecydowana i nie może pozwalać Polsce czy Węgrom na niszczenie Europejskiego dorobku – stwierdził Wałęsa.

Źródło: Facebook Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij