Najnowsze wiadomości ze świata

Były prezydent namawia do aresztowania Łukaszenki. „Bądź gotów”

Aleksandr Łukaszenka uda się do Mongolii na spotkanie z prezydentem kraju Ukhnaagiinem Khurelsukhem. Tymczasem była głowa państwa zapewnia, że wizyta białoruskiego przywódcy jest dobrą okazją do jego aresztowania.

Służba prasowa białoruskiego prezydenta informuje, że w najbliższych dniach uda się on do Ułan Bator na spotkanie z prezydentem Mongolii Ukhnaagiinem Khurelsukhem. Jednym z głównych tematów podejmowanych przez polityków będzie współpraca handlowo-gospodarcza. Priorytetem stronny białoruskiej ma być podpisanie porozumienia w sprawie eksportu produktów spożywczych i przemysłowych. Co ciekawe dotychczas Mongolia była odwiedzana jedynie przez członków białoruskiego rządu, a nie samego prezydenta.

Planowane spotkanie w Ułan Bator skomentował były prezydent Mongolii Tsakhiagiin Elbegdorj. Polityk wezwał do aresztowania białoruskiego dyktatora, co jego zdaniem oznaczałoby „zwycięstwo sprawiedliwości”.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego Łukaszenka przyjeżdża do Ułan Bator. Dyktator parias pragnie wspierać projekt Kremla. Nękać „oazę demokracji” i namawiać Mongolię do pełnego członkostwa w Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Mongolska partia leninowska i samotny premier desperacko chcą utrzymać władzę. Nic nie jest dziełem przypadku – napisał były prezydent. Dodał również, że „Łukaszenka jest odpowiedzialny za zbrodnie przeciwko ludzkości w Białorusi”.

Mongolia jest stroną Statutu Rzymskiego i ma sędziego reprezentatywnego w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze. Łukaszence grozi areszt w Ułan Bator. Bądź gotów – zaapelował Tsakhiagiin Elbegdorj.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij