Wiadomości sportowe z kraju i świata

Były prezes PZPN zdradził kulisy szczerej rozmowy z reprezentantem Polski. „Zawaliłem wam Euro”

Były już prezes PZPN gościł w programie „Cafe Futbol”, w którym odpowiedział na pytania dotyczące występu naszej reprezentacji na ostatnich mistrzostwach Europy. Zbigniew Boniek opowiedział o rozmowie, która miała miejsce w trakcie turnieju. Jeden z reprezentantów przeprosił za swój występ.

Okazję do podsumowania swoich dwóch kadencji na stanowisku prezesa PZPN, Zbigniew Boniek miał już 3 tygodnie temu. Wówczas podczas programu „Hejt Park” na Kanale Sportowym rozmawiał o polskiej piłce za swoich rządów z Krzysztofem Stanowskim.

W niedziele były szef PZPN gościł w programie „Cafe Futbol”, gdzie zdradził kulisy wydarzeń po nieudanych mistrzostwach Europy. Boniek opowiedział o rozmowie, jaką przeprowadził z Grzegorzem Krychowiakiem po przegranym meczu ze Słowacją (1:2). Pomocnik reprezentacji Polski okazał skruchę i obwiniał się za słaby wynik kadry.

Jak opowiadał Zbigniew Boniek, Krychowiak podszedł do niego przy szatni i powiedział: „Panie prezesie, chciałem przeprosić, bo wam zapie***liłem Euro. Tym drugim faulem zawaliłem wam Euro”.

W pierwszym meczu na Euro 2020 przeciwko Słowacji, podopieczni Paulo Sousy od 62 minuty musieli grać w dziesiątkę. Grzegorz Krychowiak jeszcze w pierwszej połowie obejrzał żółtą kartkę, a w drugiej arbiter ukarał go po raz kolejny, przez co polski pomocnik musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Źródło: Stefczyk.info na podst. onet Autor: MS