Najnowsze wiadomości z kraju

Były premier się doigrał. Nie płacił alimentów, teraz sąd mu je podniósł

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz nie ma dobrej passy. Najpierw pod koniec września uprawomocnił się wyrok wobec niego w sprawie niepłacenia alimentów byłej żonie Isabel, a teraz, jak donosi “Super Express” sąd zdecydował o ich podwyższeniu.

Przypomnijmy, że w marcu 2022 roku sąd uznał, że Marcinkiewicz od sierpnia 2017 do maja 2020 nie zapłacił byłej żonie kwoty aż 136 tys. zł.!  Warunkowo jednak umorzył postępowanie karne na okres dwóch lat, o ile przez ten czas były premier będzie spłacał swoje zobowiązania wobec byłej małżonki. Teraz jednak okazuje się, że będzie miał jeszcze trudniej. Według informacji uzyskanych przez “Super Express” z Sądu Okręgowego w Warszawie, kwota alimentów została podniesiona o 500 zł – i obecnie wynosić ma 4,5 tys. złotych. W rozmowie z gazetą Marcinkiewicz utrzymuje, że nic nie wie o wyroku.

– Z tego, co wiem rozprawa miała być 18 października, ale została odwołana. Innych informacji nie posiadam. Taki wyrok nie mógł zapaść, wiedział bym o tym – przekonuje na łamach “Super Expressu”.

Gazeta przypomina też, że w 2021 roku komornik zlicytował mieszkanie byłego premiera.

tóre były polityk ma płacić alimenty byłej żonie. W 2021 roku komornik zlicytował mieszkanie Marcinkiewicza na warszawskiej Ochocie.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij