Najnowsze wiadomości z kraju

Były poseł Konfederacji dostał stołek w państwowej spółce

Radio Zet poinformowało, że były poseł Konfederacji Artur Dziambor ma nową pracę. Został dyrektorem w Porcie Gdańsk.

Dziambor zaczynał karierę polityczną w Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym, a potem należał także do Unii Polityki Realnej i PiS. W latach 2011-2018 działał w Kongresie Nowej Prawicy. W wyborach w 2019 roku dostał się do sejmu z listy Konfederacji, a niedługo potem został jednym z wiceprezesów partii KORWiN. Partię opuścił w marcu 2022 roku, został jednym z założycieli partii Wolnościowcy.  Ostro krytykował rzekome obsadzanie posad w SSP przez nominatów politycznych. We wrześniu 2023 dołączył do Koalicji Polskiej, skupionej wokół PSL. W wyborach wystartował z Trzeciej Drogi, ale zabrakło mu głosów by dostać się do parlamentu.

Po przegranej Dziambor deklarował, że nie kończy z polityką. Radio Zet donosi jednak, że były poseł ma nową pracę. Został dyrektorem departamentu marketingu i komunikacji w Porcie Gdańsk. Będzie także rzecznikiem prasowym tej państwowej spółki, nad którą pieczę sprawuje minister Borys Budka z PO.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Money.pl Autor: WM
Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij