Wiadomości sportowe z kraju i świata

Były piłkarz siedmiokrotnego mistrza Niemiec był poszukiwany przez policję. Sfingował swoją śmierć, by wyłudzić odszkodowanie

Niemiecka policja przez ponad miesiąc prowadziła poszukiwania byłego piłkarza m.in. Schalke 04 Gelsenkirchen. Hiannick Kamba miał do odsiedzenia wyrok więzienia za sfingowanie swojej śmierci w celu wyłudzenia odszkodowania.

O sprawie byłego sportowca pisze dziennik „Bild”. Gazeta przypomina, że 16 listopada 2021 roku sąd okręgowy w Essen skazał go na 3 lata i 9 miesięcy więzienia. Kamba wraz z żoną sfingował własną śmierć. Zrobił to, by wyłudzić odszkodowanie w wysokości 1,2 mln euro. Pochodzący z Konga zawodnik nie stawił się do odbycia kary i przez ponad miesiąc był poszukiwany przez niemiecką policję.

W swojej karierze Kamba grał m.in. w młodzieżowej druzynie Schalke 04. Broniąc barw drużyny z Gelsenkirchen w 2005 roku zdobył młodzieżowy Puchar Niemiec. W kolejnych latach reprezentował m.in. Germanii Gladbeck i Hüls. Grę w piłkę łączył z pracą technika chemicznego.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij