Najnowsze wiadomości ze świata

Były kanclerz Niemiec zapłaci odszkodowanie byłemu mężowi swojej żony. Może się cieszyć, że nie grozi mu więzienie!

Były mąż żony byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, który obwiniał polityka o koniec swojego małżeństwa,wygrał przez sądem w Korei Płd. sprawę o odszkodowanie – informuje we wtorek “Die Welt”. Schroeder ma zapłacić równowartość 22 tys. euro.

Występujący przed sądem rodzinnym w Seulu powód zaznaczał, że polubownie rozwiódł się z Kim So Jeon w listopadzie 2017 r. Warunkiem tego było to, że kobieta zakończy swój związek z Schroederem. Ale w 2018 r. niemiecki polityk pobrał się z Kim. To jest już jego piąta żona.

Kobieta tłumaczyła, że jej małżeństwo rozpadło się jeszcze zanim spotkała Schroedera. Taką argumentację przed sądem podnosili również prawnicy byłego kanclerza – relacjonuje gazeta.

Sąd rozstrzygnął sprawę. W miniony czwartek zdecydował o przyznaniu byłemu mężowi Kim odszkodowania w wysokości 30 mln wonów (ok. 22 tys. euro). Mężczyzna domagał się ponad trzykrotności tej sumy. Nie wiadomo, czy polityk będzie się odwoływał od wyroku – pisze “Die Welt”.

W Korei Płd. powszechne jest wnoszenie pozwów cywilnych w przypadku cudzołóstwa i domaganie się odszkodowania za utratę czci – przypomina niemiecki dziennik. Jeszcze do niedawna romanse były w tym kraju karane długoletnim więzieniem, ostatnie wyroki w tego typu sprawach zapadały jeszcze w 2015 r. – dodaje gazeta.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij