Publicystyka

“Byłaby dzisiaj podrzędnym członkiem PZPRu”. Mocna odpowiedź Dudy na skandaliczne słowa Nowackiej

Poseł KO Barbara Nowacka zasugerowała ostatnio, że policja może stosować przemoc wobec górników. Odpowiedział jej przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.

Nowacka brała ostatnio udział w programie #RZECZoPOLITYCE, w trakcie którego komentowała proaborcyjne protesty feministek. Stwierdziła między innymi, że policja wykazała się nadmierną brutalnością na blokadę Trasy Łazienkowskiej. Sposób w jaki to zrobiła wywołał jednak oburzenie wielu osób.

„Tam siedziały nastoletnie osoby, młodzi ludzie” – stwierdziła – „To nie byli górnicy z przodka, których trzeba gazem i tarczami rozpędzać, tylko faktycznie można zdjąć tę blokadę szybko i sprawnie” – stwierdziła.

Przewodniczący Solidarności odpowiedział na te słowa w rozmowie z serwisem Tysol.pl. „Wypowiedź Barbary Nowackiej, że górników trzeba pałować i traktować gazem, bo są górnikami, a lewackich agresywnych zadymiarzy, dopuszczających się ohydnych czynów już nie, to typowy przejaw “tolerancji i szacunku” tego środowiska, jaki mamy okazję obserwować przez ostatnie miesiące. I do tego wyrażony z okazji Barbórki” – stwierdził. Dodał, że dla lewicowej posłanki ludzie walczący o miejsca pracy to „gorsza kategoria społeczeństwa, której pałowanie jest oczywistością”. „Teraz już nie dziwi, że gdy w 2015 roku strzelano do górników z JSW, pani Nowacka milczała. Wstyd!” – powiedział.

Duda zwrócił również uwagę na rolę jaką górnicy odegrali w walce z komuną. „To nic, że za chwilę będziemy mieli kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i masakry – GÓRNIKÓW! z Kopalni Wujek, którzy oddali życie, aby pani Nowacka mogła żyć w wolnej demokratycznej Ojczyźnie i być posłem.” – podkreślił – „Tak na marginesie gdyby nie górnicy pani Nowacka byłaby dzisiaj podrzędnym członkiem PZPR-u”

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol.pl Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij