Publicystyka

Oliwia Skórka, była miss, dziś kandydatka PiS na posłankę. Po wyborach zostanie Miss Sejmu?

Oliwia Skórka w 2007 roku była Miss Pomorza Środkowego i półfinalistką konkursu Miss Polski. Jednak w przeciwieństwie do swoich licznych koleżanek, nie zdecydowała się na karierę w modelingu, a wybrała trudne studia i karierę polityczną. Dziś ubiega się o mandat poselski.

Oliwia Skórka z Koszalina skończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim i  od 2014 roku zasiada w Radzie Miasta Koszalin z ramienia PiS. Lokalna polityka najwyraźniej przestała jej jednak wystarczać, bo w najbliższych wyborach parlamentarnych postanowiła zawalczyć  o miejsce w Sejmie. Czy jej się to uda? Zobaczymy, bo okręg koszaliński na pewno nie należy do najłatwiejszych dla PiS-u. Jednak uroda i doświadczenie w Radzie Miasta to z pewnością dwa duże atuty, które pomogą jej w walce o głosy wyborców. Podobnie jak zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. A to jest duże.

Radna została wyróżniona podziękowaniami ze strony dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Koszalinie za działanie na rzecz placówki i dzieci. Co zresztą nie dziwi, bo kiedy przejrzymy jej interpelacje w Radzie Miasta widzimy, że w większości dotyczą one najmłodszych i ich bezpieczeństwa – np. na przejściach dla pieszych czy komunikacji miejskiej.

Jak udało nam się ustalić, radna angażuje się również w pomoc dzieciom z domów dziecka i ubogich rodzin, ale w tym przypadku stara się to robić  bez rozgłosu i z pewnością nie na pokaz.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij