Publicystyka

Był “słońcem Peru”, zostanie “Wschodzącym Słońcem”. Koleje państwo zazdrości nam Donalda Tuska

Portal Onet donosi o odznaczeniu, które ma otrzymać Donald Tusk od Japonii. Władze kraju kwitnącej wiśni chcą odznaczyć byłego premiera orderem “Wschodzącego Słońca”. Internautów rozbawiła ta wiadomość, która przypomniała im o starej podróży polityka do Peru.

W tym roku Japończycy zamierzają uhonorować aż 117 obcokrajowców za wkład w stosunki z Japonią. Tusk znalazł się w gronie ośmiu osób, które otrzymają Wielką Wstęgę Orderu Wschodzącego Słońca.

Szef Europejskiej Partii Ludowej został doceniony za umacnianie stosunków, a także promowanie przyjaźni na linii Japonia-Unia Europejska w czasie, kiedy sprawował funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.

Informacja o nadaniu orderu Donaldowi Tuskowi rozbawiła internautów. Głównie z uwagi na nazwę odznaczenia, która przypomniała im o innym medalu, jaki swego czasu otrzymał gdański polityk. “Słońce Peru”, czyli najwyższe peruwiańskie odznaczenie cywilne, które były premier otrzymał w 2008 roku. Ówczesna podróż do państwa Ameryki Łacińskiej została na długo zapamiętana przez Polaków, którzy przez pewien moment określali nawet Tuska mianem “Słońca Peru”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet/ Twitter Autor: JD
Fot. screenshot

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij