Oscar Pistorius Wiadomości sportowe z kraju i świata

Był bohaterem narodowym w USA, dziś zamiata podłogi w kościele i nie może znaleźć stałej pracy

Trzy miesiące po wyjściu z więzienia były paraolimpijczyk Oscar Pistorius zamiata podłogi kościoła, bo nie może znaleźć stałej pracy. Latem 2012 roku był bohaterem narodowym RPA, gdy jako pierwszy niepełnosprawny lekkoatleta w protezach pobiegł na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

W lutym 2013 roku Pistorius został aresztowany i oskarżony o zamordowanie swojej dziewczyny, prawniczki i modelki, 29-letniej Reevy Steenkamp. Podczas postępowania sądowego Pistorius twierdził, że w środku nocy usłyszał hałas w łazience. Będąc przekonany, że to włamywacz, strzelił przez drzwi, zabijając Steenkamp.

W pierwszym procesie w 2014 roku został skazany na pięć lat, później wyrok został podwyższony do lat 15. Ostatecznie w styczniu 2024 został zwolniony przedterminowo, po spędzeniu w więzieniu 8,5 roku.

Departament Służb Więziennych zakazał Pistoriusowi picia alkoholu i zażywania narkotyków. Nie może publikować w mediach społecznościowych, ma też zakaz udzielania wywiadów. Musi też o określonych godzinach przebywać w swoim domu. Wyrok wygaśnie ostatecznie w 2029 roku.

W środę „New York Post” pisał, że 37-letni Pistorius po wyjściu z więzienia “ukrywa się w luksusowej trzypiętrowej rezydencji swojego wuja na ekskluzywnym przedmieściu Pretorii i jest poddany ostracyzmowi przez swoich byłych przyjaciół”.

Według gazety Pistorius skontaktował się z członkami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, prosząc o pomoc przy znalezieniu jakiejkolwiek pracy. “Jest zbyt toksyczny, by z nim pracować” – powiedział jeden z rozmówców gazety. “Nie ma tu nic dla niego” – dodał.

Źródło: PAP Autor: Z Monrowii Tadeusz Brzozowski
Fot. Screen za twttter.com

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij