Najnowsze wiadomości ze świata

Burza zawaliła ogromny billboard. Nie żyje co najmniej 14 osób

Burza zawaliła ogromny billboard na stację benzynową i domy. Zginęło co najmniej 14 osób.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek wieczór w Bombaju. Tego dnia w mieście trwała burza, podczas której dochodziło do silnych podmuchów wiatru. Jeden z nich sprawił, że billboard w dzielnicy Ghatkopar, o wymiarach 50 na 70 metrów, wywrócił się na pobliską stację benzynową i domy mieszkalne.

Lokalne władze ujawniły, że co najmniej 14 osób straciło życie. 74 osoby trafiły do szpitali z obrażeniami. Liczba ofiar może wzrosnąć, bowiem część osób utknęła pod gruzami. Obecnie trwa akcja ratunkowa.

Władze Bombaju twierdzą, że zawiniły silne podmuchy wiatru. Ujawniły jednak, że billboard był większy, niż pozwalają na to przepisy, a agencja reklamowa, która go postawiła, nie miała na to pozwolenia. Nakazały jej natychmiastowy demontaż wszystkich podobnych billboardów. Władze stanu Maharashtra nakazały w tej sprawie śledztwo.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. PAP/EPA/DIVYAKANT SOLANKI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij