Najnowsze wiadomości ze świata

Burza sparaliżowała Ukrainę. Ponad 500 miejscowości bez prądu i dwie ofiary śmiertelne

W poniedziałek ukraińskie władze poinformowały, że przechodzące przez kraj burze pozbawiły dostępu do prądu ponad 500 miejscowości. Brak prądu to nie jedyne skutki burzy. We Lwowie zginęły dwie osoby przygniecione przez drzewo.

Lwowskie władze przekazały, że dwie osoby siedziały na ławce w jednym z parków i wtedy upadło na nich drzewo. 20-latek i 18-latka w wyniku odniesionych obrażeń zginęli na miejscu.

W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych bez prądu są mieszkańcy 529 miejscowości w siedmiu obwodach Ukrainy – poinformowała państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych. Najbardziej dotknięte pogorszeniem się pogody są obwody lwowski i zakarpacki. To tam znajduje się najwięcej gospodarstw bez energii elektrycznej. Silny powalił ponad 40 drzew i uszkodził dwa dachy. Jak przekonują synoptycy, burzowy front jeszcze nie opuścił Ukrainy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij