Najnowsze wiadomości z kraju

Bury ledwie dołączył do Hołowni, a już zdążyli się pokłócić? Lider Polski 2050 odcina się od wypowiedzi senatora

Jacek Bury został w poniedziałek zaprezentowany jako nowy członek Polski 2050 Szymona Hołowni. Jednak były senator Koalicji Obywatelskiej wzbudził niemałe kontrowersje z powodu swojej wypowiedzi na antenie TVN24. Teraz od jego słów odcina się sam szef ugrupowania.

Były polityk Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Konradem Piaseckim odniósł się do kwestii programu 500+. Senator stwierdził, iż należałoby go zmodyfikować, tak aby “zachęcało do pracy”. W jego opinii 500+ powinno zostać wprowadzone, jako “kwota wolna od podatku”.

Jego wypowiedź wzbudziła niemałe kontrowersje w polskiej opinii społecznej. Wywołała także reakcje u Szymona Hołowni, który zdecydowanie odciął się od słów nowego członka jego ugrupowania. Były kandydat na prezydenta stwierdził, iż jest to jedynie prywatna opinia Jacka Burego i w żaden sposób nie stanowi elementu programu Polski 2050. Jak sam zresztą przyznał, program 500+ w obecnym kształcie nie wymaga zmian.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij