Najnowsze wiadomości ze świata

Burmistrz Londynu został oskarżony o rasizm. Poszło o zdjęcie na stronie internetowej

Londyńczycy oskarżają swojego lewicowego premiera o rasizm. Nie spodobało im się zdjęcie, które opublikowano na jego oficjalnej stronie internetowej.

Na oficjalnej stronie internetowej burmistrza Londynu pojawił się poradnik dla urzędników, którego treścią było to, w jaki sposób powinni przedstawiać burmistrza i władze Londynu. Znalazły się w nim m.in. rady, by nie robili zdjęć, które wyglądają na ustawki, nie fotografowali burmistrza na tle innych urzędników, czy też nie używali zdjęć kojarzących się z administracją Borisa Johnsona.

Jedno ze zdjęć w tym poradniku wywołało jednak szczególne oburzenie Londyńczyków. Przedstawia białą rodzinę – mężczyznę, kobietę i dwójkę dzieci – spacerujących brzegiem Tamizy. „Nie reprezentują prawdziwych londyńczyków” – głosił podpis pod nim.

Kiedy to zdjęcie wyszło na jaw, wielu Brytyjczyków zaczęło oskarżać pochodzącego z Pakistanu burmistrza o rasizm. Susan Hall, kandydat Torysów na to stanowisko w następnych wyborach, wezwała go do przeprosin. „Wszyscy londyńczycy są londyńczykami, nie zależnie od ich przynależności etnicznej, a Sadiq Khan musi przeprosić i skończyć z tymi desperackimi, motywowanymi politycznie próbami dzielenia ludzi” – powiedziała.

 

Władze Londynu szybko odcięły się od tego zdjęcia. Rzecznik prasowy burmistrza stwierdził, że podpis pod tym zdjęciem został dodany błędnie przez jednego z pracowników ratusza i „nie oddaje poglądów burmistrza”.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij