Wiadomości sportowe z kraju i świata

Bulwersujące! Symbol Polski Walczącej i Powstanie Warszawskie zakazane na Euro 2020. Absurdalny powód

Portal niezależna.pl ujawnia szokującą relację z jednego ze spotkań w ramach Mistrzostw Europy 2020. Symbol Polski Walczącej oraz naklejka z napisem “Powstanie Warszawskie 1944” zostały uznane za… symbole polityczne i w związku z tym stadionowa ochrona nakazała ich zdjęcie jednemu z dziennikarzy, relacjonujących spotkanie Szwecja-Słowacja. Co ciekawe, na tym samym turnieju władzom UEFA nie przeszkadza tęczowa opaska, którą nosi bramkarz reprezentacji Niemiec Manuel Neuer.

18 czerwca na stadionie w Sankt Petersburgu doszło do starcia pomiędzy Szwecją oraz Słowacją w ramach grupy E, w której występuje także Polska. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania doszło do kuriozalnej sytuacji z udziałem stadionowej ochrony, a dziennikarzem magazynu “Piłka Nożna”. Kierujący się wytycznymi UEFA stewardzi nakazali mu zdjęcie z laptopa naklejki z napisem “Powstanie Warszawskie 1944”, “kotwicą” Polski Walczącej oraz flagą Polski. Powód? Wszystkie trzy zostały uznane za… symbole polityczne.

Zaskoczony reporter wdał się w dyskusję z ochroniarzami, jednak niewiele one dały. Po dłuższej refleksji uznano, że polska flaga może zostać, jednak pozostałe symbole muszą koniecznie zostać usunięte. Stewardzi bronili się, że nie wiedzą czym jest Powstanie Warszawskie, jednak wspominanie o nim jest zakazane zgodnie z oficjalnymi broszurami UEFA.

Według portalu niezależna.pl miało to być efektem pracy stowarzyszenia “Nigdy Więcej”.

  • aktualizacja 23 06 2021:

Innego zdania są przedstawiciele stowarzyszenia, którzy w przesłanym do naszej redakcji sprostowaniu podkreślają, że „nigdy nikomu nie zgłaszali symboli Polski Walczącej ani napisu Powstania Warszawskiego jako znaków propagujących treści zakazane”.

– Byłoby to w bezpośredniej sprzeczności z ideami i wartościami Stowarzyszenia, wśród których ważne miejsce zajmuje szacunek dla bohaterów Polski Walczącej i Powstania Warszawskiego – informują przedstawiciele stowarzyszenia “NW”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Niezależna Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij