Najnowsze wiadomości z kraju

Bulwersujące słowa! Jachira na mównicy sejmowej: “Wstydzę się, że jestem Polką”

Podczas wystąpienia w Sejmie Klaudia Jachira przyznała na mównicy, iż “wstydzi się, że jest Polką”. Posłanka Koalicji Obywatelskiej wyraziła również wdzięczność dla holenderskiego rządu.

Klaudia Jachira jest z pewnością jednym z najbardziej kontrowersyjnych parlamentarzystów w obecnej kadencji Sejmu. Posłanka Koalicji Obywatelskiej dała się już poznać z kilku oburzających happeningów, wystąpień czy słów. Nie inaczej było tym razem.

Podczas środowego przemówienia w Sejmie Jachira postanowiła wyrazić swoją wdzięczność dla holenderskiego rządu za to, że “zajął się kwestią łamania praworządności w Polsce”. Co więcej uznała, iż Polska powinna przeprosić za to, że “zablokowała pomoc dla chorych i cierpiących sióstr oraz braci w całej Unii Europejskiej”. Pod adresem rządzących rzuciła oskarżenia o brak ludzkich uczuć, zwłaszcza empatii oraz współczucia. Uznała też, że dla nich “ludzkie życie nic nie znaczy”.

Jednak największe oburzenie wywołały jej słowa, które padły pod koniec jej wystąpienia.

– Wstydzę się dzisiaj za ten Sejm, wstydzę się za ten rząd i dzisiaj, przez was, wstydzę się za to, że jestem Polką. Tak dla UE, nie dla weta – powiedziała posłanka KO.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij