Najnowsze wiadomości z kraju

Budka wściekły po odejściu Zimocha. Mocna odpowiedź posła: „Borysie, boksuj się sam sobą”

Szeregi Koalicji Obywatelskiej opuścił kolejny poseł, Tomasz Zimoch. Rozgoryczenia z decyzji byłego komentatora sportowego nie krył lider PO Borys Budka.

Łódzki polityk złożył rezygnację we wtorek, jednak nie podał oficjalnych powodów swojej decyzji. Zimoch wyjaśnił jedynie na Twitterze, iż nie przemawia za nim obecna formuła, w jakiej prowadzona jest partia. Jego zdaniem Koalicja Obywatelska stała się partią, która jedynie próbuje utrzymać się w Sejmie. „Platforma Obywatelska zapewne słusznie chce walczyć głównie o swój, od lat niezmienny elektorat. Ale by wygrać konieczne jest… ‘coś więcej'” – napisał Tomasz Zimoch.

Do odejścia posła odniósł się lider PO Borys Budka na antenie Polsat News, który nie krył rozgoryczenia decyzją byłego komentatora sportowego.

-Myślałem, że bardziej rozumie sport jako komentator sportowy. Polityka jest grą drużynową – jeżeli ktoś nie potrafi grać w drużynie, to sam stawia się poza nawias. Dla mnie ta sprawa jest zamknięta, podjął suwerenną decyzję. By zobaczyć jaka jest ocena wyborców, wystarczy wejść na jego – stwierdził przewodniczący PO.

Budce nie spodobała się także krytyka Koalicji Obywatelskiej przez Zimocha. Jego zdaniem łódzki polityk wykazał się brakiem honoru wobec swojej byłej partii, która dała mu mandat poselski i pierwsze miejsce na liście w swoim okręgu. Według szefa PO jest to cenna nauczka, aby „nie stawiać więcej na celebrytów, a na ludzi, dla których wartości w polityce – praca i profesjonalizm – są wyznacznikiem tego, po co przyszli do polityki”.

Zimoch nie pozostał dłużny Budce i powiedział, co sądzi na jego temat.

-A ja myślałem, że Borys Budka bardziej rozumie politykę. Borysie, boksuj się sam sobą. Nie ze zwykłym posłem – napisał były komentator.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News/ Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij