Najnowsze wiadomości z kraju

Budka po odejściu Muchy czuje się jak zdradzony mąż? “Czasami ktoś pojawia się bardziej atrakcyjny, kuszący, oferujący fajerwerki”

Liczę na współpracę z Joanną Muchą w przyszłości – powiedział lider PO Borys Budka, pytany o jej odejście do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Dodał, że z lojalnością partyjną jest czasem tak jak z lojalnością w związku – “czasem pojawia się ktoś atrakcyjny, kuszący, oferujący fajerwerki”.

Budka został zapytany przez dziennikarzy o komentarz do odejścia dotychczasowej posłanki KO i działaczki PO do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni przed czwartkowym posiedzeniem klubu KO, na którym ten temat będzie zapewne poruszony.”Cieszy mnie deklaracja Joanny Muchy, że jest po tej samej stronie. Doświadczona parlamentarzystka, mam o niej bardzo dobre zdanie. Wybrała taką a nie inną drogę, ale myślę, że wcześniej czy później spotkamy się i tak we wspólnym projekcie, bo nie da się bez zjednoczenia opozycji wygrać ze zjednoczoną prawicą” – powiedział Budka.

Dodał, że “naszą rolą jest budowanie tego co łączy”. “Takie transfery temu nie służą, ale ja mogę tylko dobrze oceniać Joannę Muchę i jej zaangażowanie. Żałuję, że wybrała taką drogę, ale z pewnością w PO i KO zostawia przyjaciół i ci przyjaciele będą się ciepło wypowiadać, dobrze wspominać” – powiedział szef Platformy.

Pytany, co mogło skłonić Muchę do odejścia z PO, Budka zaznaczył, że “było kilka propozycji, które nie zostały przyjęte”, ale – jak zaznaczył – nie chce o tym dyskutować publicznie. “Liczę na współpracę z Joanną Muchą w przyszłości” – podkreślił.

“To jest tak jak w dobrym związku. Czasami ktoś pojawia się bardziej atrakcyjny, kuszący, oferujący fajerwerki. Ale trzeba się zastanowić, czy nie lepiej ciężko pracować z przyjaciółmi, którzy są sprawdzeni niż wchodzić w nieznane” – powiedział Budka.

Podkreślał, że “nie da się budować projektów politycznych bez gry drużynowej”. “Liczę, że gra zespołowa zwycięży” – powiedział szef PO.

O przejściu do ruchu Polska2050 Joanna Mucha poinformowała w środę. Stwierdziła, że nadszedł moment, w którym ona PO są “w innym miejscu i nikt tu nie jest winny”. “Oni zakleszczyli się w sporze z PiS, a ja chcę Polski, w której PiS będzie już tylko traumatycznym przeżyciem” – powiedziała Mucha.

Źródło: PAP Autor: Piotr Śmiłowicz
Fot. PAP/ Jacek Bednarczyk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij