Najnowsze wiadomości z kraju

Budka ostro dyscyplinuje Hołownię! “Szymon, jak nie chcesz pomóc, to nie przeszkadzaj”

– Szymon, jak nie chcesz pomóc, to po prostu nie przeszkadzaj – tak szef klubu KO Borys Budka skomentował na Twitterze słowa Szymona Hołowni, który zdystansował się od marszu zapowiadanego na 4 czerwca.

Szymon Hołownia w filmiku wrzuconym na jego Facebooku wypowiedział się krytycznie o marszu 4 czerwca.

“Odpuśćmy sobie z tym marszem 4 czerwca, co to za nowa dyskusja, która nam zabiera krew, emocje i wszystko. 4 czerwca jest 4 czerwca. Czy to jest wydarzenie, które zmieni losy świata? Czy PiS się od tego rozpadnie?” – pytał Hołownia.

“Pamiętacie marsze w 2019 roku przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, pamiętacie te sondaże? W Warszawie wyborów się nie wygrywa. Oczywiście jakaś część naszych działaczy pewnie na tym marszu będzie, ale 4 czerwca to data ważna w kalendarzu Polaków, Polski 2050 też i my od dawna mamy poplanowane rzeczy właśnie ze względu na to, że to specjalna data” – mówił.

“Ja uważam, że musimy być wszędzie, nie tylko w Warszawie, jeżeli chcemy na jesieni te wybory wygrać” – zaznaczył Hołownia.

Podkreślił zarazem, że do 4 czerwca jest “mnóstwo czasu, w którym można decyzje podejmować”. “Na razie komunikat jest bardzo prosty, wypowiedział go Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej – to jest marsz Platformy Obywatelskiej, organizowany przez PO, inne partie nie są zaproszone” – stwierdził lider Polski 2050.

“My będziemy robili w tym dniu swoje” – zapowiedział Hołownia.

Lider PO Donald Tusk wezwał wszystkich na “marsz w samo południe 4 czerwca w Warszawie”. Informował, że marsz jest “przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską”.

Źródło: (PAP) Autor: pś/ godl/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij